Forums » Vše okolo BDSM

Čo je BDSM alebo moje vnímanie

    • 3 posts
    25. júna 2017 22:21:06 CEST

    Tento text som zverejnil nedávno na Facebooku v skupine o BDSM. Ide o jeho nezmenenú podobu. Budem rád, ak vyjadríte svoj názor naň :) Ide o môj pohľad na BDSM so zameraním sa na femdom (ženskú dominanciu).

     

    Čo je BDSM alebo moje vnímanie
    Skratka BDSM pochádza z anglických slov Bondage and Discipline, Domination and Submission, Sadism and Masochism- po slovensky zväzovanie a disciplína, dominancia a submisivita, sadizmus a masochizmus. Samozrejme, nikto nemusí mať rád úplne všetko. Niekto má radšej D/S, iný možno S/M a podobne. A o tom to práve je. V BDSM svete si každý môže vybrať podľa svojho gusta a chuti :) Je tu zastúpená široká paleta alternatívneho ľudského správania. Nezáleží tu na veku a pohlaví. A práve to je na tom krásne :) Všeobecne sa ľudia delia do troch kategórii- dominatný, submisívny a switch (má rád obidve polohy). Automaticky si poviete- muž má byť dominantný a žena submisívna. Áno, môže to tak byť, ale BDSM je variabilné a preto tak krásne :) Ja osobne patrím do skupiny submisívnych mužov, alebo tzv. subíkov. V nasledujúcich riadkoch popíšem, prečo ženskú dominaciu považujem za krásnu, exotickú a sexi. Samozrejme, berte to ako môj osobný názor, nikomu ho nevnucujem. Odovzdať sa do rúk niekomu nežnejšiemu a slabšiemu, odovzdať sa mu celý, zveriť mu svoje telo i dušu je niečo tak nezvyčajné a pritom tak krásne a vzrušujúce :) Keď je muž pod nadvládou ženy, naberá to úplne iný náboj a erotično, ako keď je žena pod nadvládou muža. Femdom alebo ženská dominancia je špeciálna v tom, že sa v nej ukrýva jedno významné posolstvo- a tou je poslušnosť a gentlemanstvo k žene. Som toho názoru, že aj napriek tendenciám tejto doby by sme na gentlemanstvo nemali zabúdať a gentlemani by rozhodne nemali vymrieť. Takisto ako žena by sa mala správať ako pravá Dáma. Ďalším špecifikom je tu neuveriteľná ženská zmyselnosť, hravosť, dobíjanie, provokácia, rafinovanosť, odovzdanosť, poslušnosť, disciplína. Keď Vás žena hladí, dráždi, či už slovne, alebo fyzicky, hrá sa s Vami, s Vašim telom, testuje Vašu oddanosť, keď Vás žena má v moci, ste šťastný a viete, že ste v tých správnych rukách. Pozor, netreba si zamieňať dominaciu s namyslenosťou a povrchnosťou. Dôležitá je samozrejme bezpečnosť a vzájomná dôvera. A ja osobne preferujem aj city, keďže mám rád D/S vzťah, jednorázovky neuznávam. Je potrebné rešpektovať zásadu SSC (safe, sane, consensual- bezpečne, rozumne a po vzájomnej dohode). Dominant všetko riadi a submisív verí, že bude Dominant plne rešpektovať a dodržiavať dohodnuté pravidlá. Tu je opäť zvláštnosťou femdomu, že žena Vás spravidla fyzicky nepremôže, no môže Vás dokonale "odzbrojiť" svojim správaním, šarmom, ženskosťou. Správna Madam vždy k subíkovi pristupuje individuálne, citlivo a rešpektuje jeho potreby. Nemenej dôležitá je tiež práca s hlasom a psychologizmus. Dôležité je prežívanie, pocity, zážitky, hravosť a skúmanie Vášho tela, prežívanie Vašej duše, jedninečnosť okamihu. Madam môže využiť rôzne pomôcky na zvýraznenie svojej dominancie- make-up, rúž, nechty, sexi oblečenie, podpätky, korzet... Túžba odovzdať sa Jej, padnúť Jej k nohám je pre subíka tou najväčšou túžbou, cieľom i slasťou. Ženy sú Bohyne a majú v sebe neuveriteľnú zmyselnosť a energiu. Aj preto "stojí za to" oddať sa im. Madam má však naučiť subíka aj disciplíne a poriadku. Ak to subík poruší, nasleduje trest. A tu sa dá byť tiež kreatívny. Trestať možno za neuposlúchnutie príkazu, nedovolený orgazmus, odvrávanie, drzosť voči Madam a podobne. Aj tu však platí spomínaná bezpečnosť. Nikdy by zúčastnené stany nemali praktizovať to, čo by sa niektorej zo strán nepáčilo. BDSM nie je o vybíjaní komplexov alebo zlého dňa. Žiaľ, aj takí jedinci sa nájdu... Nájdete aj čistých sadistov, či psychopatov. Pravá podstata je však úplne niekde inde. Verím však, že Vám neprekazia pravý pôžitok z BDSM.
    Vážení priatelia, toľko aspoň môj stručný pohľad na túto problematiku. Moje slová sú úprimné a verím, že v živote nájdem niekoho, kto to vníma podobne. Tento pohľad je ovplyvnený jednostranne, t.j. z môjho pohľadu ako subíka. Budem však rád, ak sa tu nájde niekto, kto napíše svoj pohľad zo strany dominanta alebo prípadne aj submisívnej ženy. Ďakujem za prečítanie a pochopenie :) Peknú nedeľu všetkým! :)

    • 3 posts
    9. júla 2017 21:35:03 CEST

    Ide o špecializovanú skupinu BDSM komunity na Facebooku. Pokojne sa pridajte :)

     

    https://www.facebook.com/groups/1277527198947360/

    • 11 posts
    2. júla 2017 13:35:25 CEST

    O aku skupinu slo?